نقشه کشی ساختمان

در گروه ساختمانی تبریز مدرن یک بسته طراحی کامل را ارائه می دهیم که شامل طراحی فضا، تهیه نقشه های CAD، تهیه و ارسال درخواست نظام مهندسی و پیگیری آن تا رسیدن به نتیجه نهایی است. این فرآیند شامل 3 مرحله زیر خواهد بود.

1) مشاوره اولیه رایگان
2) طراحی
3) ارسال درخواست به نظام مهندسی

مشاوره اولیه رایگان

ما جلسه ای با شما خواهیم داشت تا نیازهای طراحی شما را ارزیابی کنیم و در مورد هزینه های مربوطه به شما ایده دهیم. اغلب بهتر است این کار را انجام دهید زیرا می توان توصیه های بهتری در مورد امکان سنجی پروژه به شما ارائه داد و احتمالاً مشکلات احتمالی را که ممکن است در طول مسیر تجربه کنید، کشف کنید. ما حتی ممکن است جایگزین هایی را برای بررسی شما پیشنهاد کنیم.

گزارشات مشاوران ما:

نقشه ازبیلت
نقشه های چهارگانه شامل معماری، سازه، برق و مکانیک

طراحی و طراحی

پس از توافق کار، بررسی کامل انجام شده از ملک و زمین شما انجام می شود. سپس فضا را طبق خواسته شما طراحی می کنیم و پلان های پیشنهادی و نقشه های مربوطه را آماده می کنیم. معمولاً ما پیش‌نویس اولیه نقشه‌ها را قبل از نهایی کردن آن برای مشتری ارسال می‌کنیم تا هر گونه تغییر جزئی در نقشه قبل از نهایی شدن آن درج شود.

نقشه‌های طراحی ما مطابق دستورالعمل‌های نظام مهندسی تهیه می شوند و شامل هر چیزی است که ممکن است برای موفقیت‌آمیز شدن یک پروژه خاص مورد نیاز باشد.

فرایند ترسیم نقشه های ساختمانی

فرآیند نقشه برداری ساختمان به این صورت است که ابتدا نقشه معماری نقشه برداری می شود سپس محاسبات ساخت و سپس نقشه های تاسیسات برقی و مکانیکی توسط مهندسین مربوطه محاسبه و محاسبه می شود. برای تهیه نقشه مناسب باید عوامل مختلفی از جمله شرایط شهرنشینی و شهرداری ها، مقررات ساختمانی، استانداردهای بین المللی، کاربری املاک و نیازهای کارفرما در نظر گرفته شود. برای درک بهتر فضای ساختمان، نقشه های مهندسی نیز با کمک نرم افزار سه بعدی

هزینه برنامه ریزی ساختمان

هزینه برنامه ریزی ساختمان متفاوت است و به عوامل بسیاری مرتبط با پروژه بستگی دارد. این عوامل شامل اندازه و پیچیدگی ساختمان، نوع نقشه ها (ساخت، ساخت، تاسیسات و …)، میزان جزئیات مورد نیاز، نرم افزار مورد استفاده و حتی موقعیت جغرافیایی پروژه می باشد. همچنین تجربه و تخصص کارشناسان نیز در تعیین هزینه ها نقش بسزایی دارد.

انواع نرم افزار طراحی ساختمان

برای ترساندن نقشه های ساختمانی می توان از انواع نرم افزارها استفاده کرد. مهمترین نرم افزار این است:
اتوکد: نرم افزاری شناخته شده در زمینه طراحی و نقشه برداری ساختمان.
Revit: این نرم افزار به خوبی برای مدل سازی ساختمان های سه فاز و ایجاد نقشه های مختلف استفاده می شود.
ArchiCAD: نرم افزاری حرفه ای برای مهندسان معمار و طراحان ساختمان.

نقشه برداری ساختمان می تواند انواع مختلفی داشته باشد که در زیر ارائه شده است:

پلان معماری: شامل اطلاعات مکان، ابعاد اتاق ها، درها و پنجره ها، نمای بیرونی و سایر جزئیات معماری است.
پلان سازه: حاوی اطلاعات مربوط به سازه ساختمان، ارتفاع ستون ها، ارتفاعات، میله ها و سایر اجزای سازه ای است.
نقشه مکانیکی و برقی: شامل اطلاعات مربوط به سیستم های الکتریکی، گرمایش، تهویه پرس و سایر تاسیسات می باشد.
پلان منظر: برای نشان دادن فضاهای سبز و مناظر اطراف ساختمان.
طرح ایمنی آتش نشانی: نمایش تجهیزات و امکانات مربوط به ایمنی آتش سوزی در ساختمان.
این نقشه ها با همکاری نقشه سازان، مهندسان و معماران مختلف برای ساخت یک ساختمان کامل و با کیفیت ساخته می شوند.


دلایل لزوم نقشه کشی ساختمان

نقشه برداری نقش حیاتی در طراحی ساختمان ایفا می کند و تأثیر بسیار مهمی بر فرآیندهای ساختمان دارد. در زیر برخی از تأثیرات مهم نقشه برداری در طراحی ساختمان آورده شده است:

دقت و قابلیت اطمینان: نقشه برداری دقت بالایی را در طراحی ساختمان ممکن می کند. اطلاعات دقیق در نقشه ها باعث کاهش خطاها و مشکلات پیاده سازی می شود.
ارتباط بهتر: نقشه ها به عنوان زبان مشترک بین پروژه ها و مهندسان مختلف عمل می کنند. معماران، مهندسان ساخت و ساز و سایر متخصصان با استفاده از نقشه ها اطلاعات را با یکدیگر در میان می گذارند.
توضیحات جامع: نقشه برداری به طراحان و ناشران اجازه می دهد تا جزئیات را با دقت بالا توصیف کنند. این توضیحات شامل ابعاد، جزئیات ساختاری و تجهیزات مختلف است.
مدیریت منابع: برنامه ریزی به مدیران پروژه کمک می کند تا منابع را به طور موثرتری مدیریت کنند. با یک برنامه ریزی دقیق می توان اصلاحات لازم را در مراحل اجرا اعمال کرد.
تصمیم گیری بهتر: نقشه برداری به مالکان و مشاوران یا مهندسان معماری این امکان را می دهد که از قبل به طرح نگاهی دقیق داشته باشند و در صورت لزوم تغییرات را اعمال کنند. این روند تصمیم گیری را بهبود می بخشد.
اجرا و نظارت ساختمان: برنامه ریزی در مراحل اجرا به عنوان یک راهنما و سند برای نظارت بر ساختمان عمل می کند. این کمک می کند تا به درستی و مطابق با طراحی اجرا شود.
کاهش هزینه ها: با برنامه ریزی دقیق، احتمال خطاها و تغییرات غیر ضروری در مراحل اجرا کاهش می یابد که می تواند منجر به کاهش هزینه ها نیز شود.
طراحی ساختمان.

نقشه های ساختمانی دقیقا برای چه هستند؟

نقشه های ساختمانی، نقشه های معماری هستند که مشتریان ما باید به عنوان بخشی از هر درخواست مجوز پروانه که می خواهند ارائه کنند، ارائه کنند. آنها یک ابزار ضروری برای معماران و مشتریان برای برقراری ارتباط با دیدگاه خود هستند تا طراحان بتوانند درک کنند که پروژه آنها چگونه با چشم انداز به عنوان یک کل مطابقت دارد.

حقیقت این است که این نقشه‌ها به مهارت، تجربه و دقت در اجرای خود نیاز دارند تا ابعاد و مقیاس پروژه را به درستی به کنترل کننده نقشه منتقل کنند تا برنامه را به طور کلی تأیید کنند. بعداً، این نقشه های طراحی کلیدی برای ساخت و ساز پروژه هستند.

نقشه‌های چهارگانه تصور کلی لازم را از آنچه پروژه در رابطه با ساختمان‌های اطراف آن به نظر می‌رسد، می‌دهد. این نقشه های برنامه ریزی می توانند اطلاعات بصری را در قالبی ارائه دهند که از نظر طرح کلی پروژه، انبوه سازی و زمینه درک سریعتر باشد. این یک راه واقعا مفید و کارآمد برای طراحان است تا قبل از اینکه جزئیات پروژه را در بخش نوشتاری توسعه یافته بررسی کنند، یک برداشت اولیه از پروژه و نحوه انطباق آن با محیط اطراف آن را ببینند.

نقشه های چهارگانه چقدر باید دقیق باشند؟

با توجه به نیاز آنها به انتقال سریع اطلاعات مکانی و زمینه ای به مجری که پرونده شما را ارزیابی می کند، نقشه های مجوز طراحی با نقشه هایی که ممکن است در مراحل بعدی دیگر مانند کنترل ساختمان بیابید متفاوت است. در این مرحله اولیه، نقشه‌های طراحی نیازی به جزئیات بیش از حد به عنوان نقشه‌های مقررات ساختمانی ندارند اما آنها باید تصور دقیقی از تأثیرات ایجاد کنند.

درخواست تقشه کشی

گروه ساختمانی تبریز مدرن با سال ها سابقه، علاوه بر طراحی داخلی، خدماتی مانند نقشه برداری ساختمان را به شما عزیزان ارائه می دهد. این مجموعه با بهره گیری از تخصص و تجربه متخصصان خود، نقشه های دقیق و مناسب با استانداردهای معماری را در اختیار شما قرار می دهد. لطفاً با امروز با شماره 09120739264 تماس بگیرید تا بدانید چگونه می توانیم در مورد مقررات طراحی نقشه به شما کمک کنیم.