قرارداد مدیریت قرارداد: ساخت ساختمان شما در تبریز

مدیریت پیمان نوعی قرارداد است که طبق قوانین مشخص شده کارفرما، شرکت یا فرد قرارداد را برای مدیریت کل پروژه ساختمانی انتخاب می کند. وظایف پیمانکار پس از امضای این قرارداد شامل تعیین روش های اجرای پروژه، تعیین برنامه برای اجرای پروژه، استخدام متخصص در بخش های مختلف می باشد. در ادامه قصد داریم شما را به طور کامل با تعریف مدیریت پیمان آشنا کنیم.

فردی که به عنوان مدیر پروژه بر عهده می گیرد درصدی از هزینه های ساخت را به عنوان حق الزحمه دریافت می کند. هر کارمندی به عنوان ضمانت انجام کار خوب از کارمند مبلغی دریافت می کند. پس از انجام کار و انجام صحیح کار، حقوق کارفرما به پیمانکار پرداخت می شود.

قرارداد مدیریت به نفع هر دو طرف قرارداد است. کارفرمایان هزینه کمتری برای پروژه پرداخت می کنند. زیرا مدیریت و برنامه ریزی پیمانکار به گونه ای است که با کمترین هزینه بهترین کیفیت را انجام دهد. قرارداد به نفع پیمانکار است. زیرا فقط پروژه را مدیریت می کند و هزینه ساخت پروژه را نمی پردازد.

درصد مدیریت پیمان

در این قرارداد پیمانکار درصدی از هزینه های ساخت را از کارفرما دریافت می کند. معمولاً برای تهیه مواد اولیه و علایق پروژه استفاده می شود. نحوه پرداخت و دریافت هزینه ها کاملا بر اساس توافق نامه تعیین می شود. سود کارفرما در قرارداد مدیریت پیمان ساخت که در این صورت هزینه سری بالاتری پرداخت نخواهد کرد. و صرفا هزینه های مربوط به تامین مصالح و ملزومات، نیروی انسانی و تجهیزات به پیمانکار پرداخت می شود.

مزیت پیمانکار در این قرارداد نیز این است که پیمانکار هیچ گونه هزینه ای بابت ساخت پروژه پرداخت نمی کند و تعهدی را بر عهده نمی گیرد. در نهایت به دلیل تخصص و حرفه ای که دارد مقداری سود به عنوان درصدی از کل هزینه ها از کارفرما دریافت می کند. درصد قرارداد مشخص خواهد شد.

در واقع نمی توان درصد دقیقی برای این موضوع تعیین کرد. عواملی مانند محدوده پروژه، میزان سرمایه گذاری و میزان کار می تواند درصد قرارداد مدیریت پیمان را مشخص کند. بنابراین با توجه به موارد فوق نحوه محاسبه درصد مدیریت پیمان به عواملی مانند نوع توافق طرفین، نوع طرح اجرا، حجم کار و محدوده پروژه، میزان مسافت، شرایط محیطی بستگی دارد. و میزان سرمایه گذاری

افراد تاثیرگذار در مدیریت پیمان

کارفرما: کارفرما یک شخص حقیقی یا حقوقی است. کسی که ممکن است خود مالک زمین باشد یا به عنوان دستیار مالک، کارفرمای پروژه در نظر گرفته شود. او شخصی است که تمام هزینه های مربوط به ساخت پروژه را تقبل خواهد کرد. در قراردادهای بزرگ معمولاً کارفرما مسئول بیمه طرفین قرارداد است. او تمام اطلاعات را از طریق مشاور به پیمانکار منتقل می کند.
پیمانکار: یکی از طرفین اصلی قرارداد پیمانکار است. پیمانکار یک پیمانکار شخصی یا حقوقی است که مسئولیت مدیریت پروژه ساختمانی را بر عهده دارد. پیمانکار ممکن است طبق دو اصل قرارداد را بپذیرد. در مرحله اول مسئولیت تامین کلیه تجهیزات، منافع و نیروی انسانی با پیمانکار است. هزینه توسط کارفرما تعیین می شود. در مرحله دوم تمام منافع توسط کارفرما تنظیم می شود. پیمانکار مسئولیت تامین تجهیزات و جذب نیروی انسانی را بر عهده دارد. در این صورت هیچگونه وجهی به پیمانکار پرداخت نخواهد شد. و فقط هزینه تامین تجهیزات و نیروی انسانی به پیمانکار تحویل داده می شود.
مشاور: سایر افراد حاضر در مدیریت پیمان مشاور قرارداد ساخت. مشاور مسئول تنظیم قرارداد مناسب با کارفرما پس از مشورت است. و بعد بررسی کنید که آیا پروژه طبق نیاز کارفرما پیش می رود یا خوب؟ به طور کلی، داشتن یک مشاور می تواند خطر خطاها و آسیب های قراردادی را به حداقل برساند. مشاور باید از تاخیر غیرمجاز در روند قرارداد و پروژه جلوگیری کند.

ویژگی های مدیریت پیمان

پیمانکاران می توانند تیمی از متخصصان را در هر بخش برای ساخت یک پروژه استخدام کنند. به این ترتیب روند اجرای پروژه کاملا استاندارد شده و مطابق با کیفیت مطلوب انجام می شود.
کارفرما به دلیل اینکه مستقیماً طرف قرارداد است، می‌تواند مستقیماً بر روند اجرای پروژه نظارت داشته باشد.
استفاده از روش های مدیریت پیمان می تواند در تسریع روند ساخت پروژه و همچنین کنترل هزینه های ساخت پروژه بسیار موثر باشد.
مجری قرارداد مسئولیت اجرای پروژه را بر عهده دارد. بنابراین تمامی پیمانکارانی که در حوزه های مختلف فعالیت می کنند در نهایت باید تحت کنترل مدیر قرارداد باشند. بنابراین
برنامه ریزی: مدیریت پیمان بر اساس برنامه ریزی دقیق مدیر قرارداد است. زیرا یکی از اهداف اصلی این قرارداد اجرای پروژه بر اساس برنامه ریزی صحیح و بدیع می باشد. این یک پیمانکار شخصی است که در این زمینه تخصص زیادی دارد. لذا مسئولیت اجرای پروژه به ایشان محول می شود.
مدیریت در طراحی: یکی دیگر از اهداف قرارداد مدیریت، طراحی پروژه ها بر اساس استانداردهای طراحی است. بررسی فرآیند طراحی پروژه و استفاده از مشاوران منابع انسانی می تواند منجر به یک پروژه نهایی بسیار موثر شود. مدیریت طراحی پروژه به این معناست که طراحی و ساخت پروژه در هماهنگی کامل با یکدیگر انجام شود. طراحی با مشکلاتی همراه است. در طول ساخت و ساز، مشکلاتی در روند ساخت و ساز ایجاد می شود.
مدیریت ساخت و ساز: یکی دیگر از اهداف مهم قرارداد ساخت و ساز، مدیریت ساخت و ساز پروژه است. انتخاب منافع مصرف کننده در ساخت پروژه، جذب نیروی انسانی فعال، آماده سازی پروژه های مرتبط با ساخت و همچنین نصب تجهیزات، مواردی هستند که در مدیریت پروژه ساختمانی، به طور کامل انجام می شود.
مدیریت کیفیت: این بخش از مدیریت پیمان شامل نظارت و تهیه کلیه گزارش های کاری فرآیندهای ساخت پروژه می باشد. کنترل کیفیت مصالح و منافع، نظارت بر استانداردهای کیفی بر اساس مشخصات پروژه از اهداف این قرارداد است. در مدیریت کیفیت بازرسی و کنترل می شود.
مدیریت زمان: از جمله اهداف دیگر مدیریت پیمان، انجام فرآیند ساخت و تحویل پروژه به موقع به کارفرما می باشد. از آنجایی که در قرارداد مدت زمان پروژه و تاریخ تحویل کار مشخص شده است. پیمانکار کلیه بخشهای اجرایی پروژه را با برنامه ریزی دقیق مدیریت می کند.
مدیریت هزینه: همچنین شامل بکارگیری پیمانکاران مجرب و حرفه ای برای مدیریت و کاهش هزینه های ساخت تا حد زیادی است. در این صورت کارفرما می تواند پروژه ای با کیفیت و با کمترین هزینه تحویل دهد.

مزایای مدیریت پیمان

کاهش هزینه: نحوه پرداخت قرارداد مدیریت حقوق به صورت تدریجی و متناسب با میزان پیشرفت پروژه می باشد. از طرفی چون هدف از مدیریت پیمان اجرای صحیح پروژه و جلب رضایت کارفرما می باشد، امکان شکاف هزینه و سود کاهش می یابد.
کاهش زمان اجرای پروژه: هر چه پروژه سریعتر باشد، مدیریت پیمان ساخت و ساز بهتر خواهد بود. بنابراین تلاش بیشتری برای کاهش زمان اجرای پروژه و اجرای کیفی آن صورت خواهد گرفت.
کاهش مسئولیت کارفرما: با ارائه پروژه به مدیر قرارداد، وظایفی مانند مسائل فنی و امنیتی، ارتباط با پیمانکاران فردی، تماس با همسایگان، اجرای دقیق پروژه و بسیاری موارد دیگر از مسئولیت کارفرما خارج و به حساب کار واریز می شود. بخش مدیریت پیمان در نتیجه مسئولیت کارفرما تا حد زیادی کاهش می یابد.
تسهیل در اجرای پروژه: کارفرما فقط با مدیریت پیمان ساخت و ساز در ارتباط بوده و دیگر نیازی به تماس مستقیم با هر یک از پیمانکاران در بخش های مختلف نخواهد داشت.

هزینه مدیریت پیمان

پس از توافق و انعقاد قرارداد مدیریت پیمان، بخشی از هزینه های انجام شده به صورت درصدی محاسبه و به مدیر قرارداد پرداخت خواهد شد. در واقع می توان گفت که قرارداد نمونه قرارداد اجرای ساختمان به تفصیل و با درصد پرداختی قید و توافق شده است. این قرارداد دو فایده دارد. بنابراین کارفرما دیگر هیچ گونه سودی به پیمانکار پرداخت نخواهد کرد. فقط هزینه های ذکر شده در قرارداد مانند هزینه های انسانی و ماشین آلات را پوشش می دهد. پیمانکار هیچ مبلغی بابت اجرای پروژه پرداخت نخواهد کرد و صرفاً درصد توافقی را بابت کارشناسی مدیریت پروژه و هماهنگی با سایر پیمانکاران دریافت خواهد کرد. در این صورت هزینه مدیریت پروژه پرداخت خواهد شد.
مدیریت پیمان شرکت
پاسخ به سوال مدیریت چیست؟ آشنا شدیم. همچنین در مورد مزایا، هزینه ها و قوانین مدیریت پیمان صحبت کردیم. اما برای اینکه مدیریت پروژه خود را به یک شرکت پیمانکاری واگذار کنیم، باید انتظار چه خدماتی را از آنها داشته باشیم. در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم.

ارائه مشاوره تخصصی در زمینه انعقاد قرارداد و مشکلات حقوقی
برنامه ریزی و محاسبه دقیق هزینه ها.
تهیه طرح جامع در زمینه عملیات ساختمانی و عمرانی و اجرای پروژه
نظارت کامل بر درصد عملکرد پروژه و شاخص های کلیدی عملکرد
بررسی و انتخاب مجریان و پیمانکاران.
مسائل ایمنی، از جمله بیمه سلامت و کارکنان را بررسی کنید.
هماهنگی کامل با بخش های مختلف و برنامه ریزی دقیق
انواع مدیریت پیمان mc

مزایای استفاده

این روش در صورت عملکرد صحیح می تواند برای طرفین مفید باشد. همچنین یک پروژه با کیفیت بهتر در مدت زمان کوتاه تری به پایان می رسد. اگر چه در مدیریت تمام مراحل اجرا است که مدیر قرارداد مسئولیت دارد، کارفرما قادر به نظارت بر این روند خواهد بود.

از آنجایی که در صورت بروز مشکلات احتمالی وظیفه اجرای پروژه کاملا بر عهده مدیر قرارداد می باشد، کارفرما از عواقب آن مصون خواهد ماند.

مدیر قرارداد در نقش وکیل کارفرما ظاهر می شود، به همین دلیل است که منافع پروژه و علایق خود را می شناسد. با انجام این کار، کیفیت پروژه مقرون به صرفه در نظر گرفته می شود.

نکات مهم مدیریت پیمان.

با قرارداد قرارداد و پرداخت درصد توافقی، مهندس پیمانکار مجرب در اختیار شما خواهد بود. این تجربه در تمام مراحل اجرای پروژه شما را نشان می دهد و مواردی مانند اخذ مجوزها، سفارش منافع و استقرار منابع انسانی را می توان به سرعت و به راحتی انجام داد.

قرارداد مدیریت بهترین گزینه برای افرادی است که هزینه ای برای پربار کردن پروژه دارند اما دانش، مهارت و تخصص لازم در این زمینه را ندارند. البته گاهی ممکن است افراد دانش یا زمان کافی برای انجام این کار را نداشته باشند. در این صورت با امضای مدیریت پیمان و واگذاری درصدی به پیمانکاران می توان پروژه را بهبود بخشید.

خدمات شرکت معماری و مهندسی تبریز مدرن

این شرکت ساختمانی دارای سابقه درخشان در پروژه ها و سازه های بزرگ، بتنی، فلزی، مدرن و کلاسیک است و توانسته محبوبیت زیادی در بین معماران و مهندسان ساختمان پیدا کند. از خدمات معماری و مهندسی تبریز مدرن می توان برای موارد زیر استفاده کرد:

پیمانکار اجرا و ساخت و ساز خوب.
عملیات و قراردادهای سخت.
پروژه های مربوط به موسسات در زمینه های مکانیکی و الکتریکی
باغ های فضایی و تراس.
اجرای انواع پروژه های داخلی انواع ساختمان های تجاری و غیرتجاری
مجسمه ساز با پیشرفته ترین تجهیزات.
مدیریت قوی قرارداد و مشاوره در قبال شرکت های بزرگ
ساختارها
پشتیبانی و تضمین موفقیت پروژه.
ارائه مناسب ترین شرایط قرارداد.
مشارکت در ساخت و ساز ساختمان.
مدیریت ساخت و ساز و اجرای قراردادها و پیمانکار منطقه یک حرفه ای
حفظ ایمنی و سلامت، احترام به شهروندی، اعتماد، همکاری، تعهد، انعطاف پذیری، مسئولیت پذیری، صداقت، ارتباطات قوی و در نظر گرفتن سرمایه سرمایه گذار و بسیاری از نقاط قوت کارکرد اصیل و صحیح شرکت تبریز مدرن است.