طراحی و اجرا نمای مدرن

همه زیبایی را دوست دارند، اما این زیبایی می تواند خود را در طراحی ساختمان های مدرن آن که سال ها در آنجا باقی خواهند ماند، نشان دهد. نمایش مدرن ساختمان یکی از سبک های پیشرو در معماری است که تصوری از معماری و دکوراسیون کلی خانه را به بیننده نشان می دهد که در ادامه به ویژگی های اصلی یک نمایشگر مدرن اشاره می کنیم.

اصول و ویژگی های طراحی مدرن

در طراحی مدرن، بسیاری از جزئیات و تزئینات اضافی حذف شده و از پیچیدگی ساختمان حذف می شود.
در نمایشگرهای مدرن بیشتر از خطوط افقی و عمودی استفاده می شود.
در طراحی مدرن استفاده از علایق و فناوری های جدید در ساخت و ساز بسیار متداول است.
با توجه به ویژگی اصلی استفاده از طرح های مدرن برای ساختمان های مسکونی، ترکیب و مقرون به صرفه بودن و مطابقت با بودجه کارفرما است که در مقایسه با هزینه های ساخت بسیار چشمگیر است.

 1. تزئینات کم است.
  یکی از دلایل محبوبیت طراحی ساختمان های مدرن در بین کارفرمایان و معماران این است که استفاده از علایق و متریال ها محدود نیست. زیرا در ساخت یک ساختمان مدرن فرقی نمی کند که از چه متریالی استفاده می کنید، یعنی استفاده از بتن، چوب، آلمینیوم یا هر فلز دیگر به صورت ترکیبی بدون محدودیت و با سادگی و جذابیت خاص خود انجام می شود.
  تنها نکته مهمی که در انتخاب علاقه باید به آن دقت کنید، استفاده از معیارهایی است که خطوط ساده و پارچه های ساده را در انتخاب شما قرار می دهد. قبلا گفتیم که امکان استفاده از چند نوع متریال در کنار هم در طراحی مدرن وجود دارد اما در انتخاب آن ها باید حساسیت زیادی داشت.
 2. انتخاب رنگ مناسب در طراحی ساختمان مدرن.
  با توجه به ماهیت کار طراحی مدرن، پالت های رنگی بیشتر در ترکیب رنگ آمیزی ساختمان ها استفاده می شود. استفاده از رنگ هایی مانند کرم، قهوه ای، خاکستری یا قهوه ای برای استفاده در طراحی ساختمان های مدرن بسیار راحت و قابل توجه است.
 3. طراحی ورودی ها.
  در طراحی مدرن، محل بازشوها مانند پنجره ها، عرض ها و تراس ها بسیار مهم است. اینکه چرا شفافیت در طراحی ساختمان های مدرن بسیار قابل توجه است، احتمالاً دلیل نقش مهم پنجره ها در این ساختمان ها است. البته ذکر این نکته در اینجا ضروری است که بدانید از جمله اصول و قوانینی که برای ساخت طراحی مدرن وضع می شود، استفاده از طرح های ساده مطابق با استانداردهای این نوع طراحی است.
 4. دقت در انتخاب علایق و مواد مورد استفاده در طراحی مدرن.
  یکی از دلایل محبوبیت طراحی مدرن در بین کارآفرینان و معماران، محدود نبودن آن به استفاده از علایق مختلف است. زیرا در ساخت یک ساختمان مدرن فرقی نمی کند که از چه متریالی استفاده می کنید، یعنی استفاده از بتن، چوب، برنز یا هر فلز دیگر به صورت ترکیبی بدون محدودیت و با سادگی و جذابیت خاص خود انجام می شود.
  تنها نکته مهمی که در انتخاب علاقه باید به آن دقت کنید، استفاده از معیارهایی است که خطوط ساده و پارچه های ساده را در انتخاب شما قرار می دهد. قبلا گفتیم که امکان استفاده از چند نوع متریال در کنار هم در طراحی مدرن وجود دارد اما در انتخاب آن ها باید حساسیت زیادی داشت.
 5. یک سقف ساده.
  در طراحی مدرن معمولا از سقف های منحنی، مختلط و کم پیچیدگی استفاده می شود و معمولاً ساده، صاف یا مسطح هستند.

متریال طراحی نمای مدرن

استفاده از سنگ در طراحی مدرن رایج است که البته هزینه نسبتاً بالاتری نیز دارد. سنگ های مورد استفاده در طراحی نمایشگرهای مدرن دارای انواع مختلفی از جمله تورنت، سنگ مرمر، گرانیت، سنگ آهک، آنتیک، سنگ مرمر… هستند که بیشترین کاربرد را در طراحی ساختمان دارند.

طراحی نمای مدرن تجاری

طرح مورد استفاده برای یک ساختمان تجاری باید متناسب با کاربری و عملکرد آن باشد. همچنین متیل آن باید قوی و مستحکم باشد تا به مرور زمان نیاز به تعمیر زیادی نداشته باشد. سنگ می تواند متریال بسیار مناسبی برای این نوع ساختمان ها باشد زیرا می تواند نمایانگر ساختمان تجاری به بهترین شکل ممکن باشد. این متریال همچنین از پایداری بالایی برخوردار است و نیازی به چندین بار تمیز کردن ندارد.

طراحی نمای مدرن برای ویلا

نمای بیرونی ویلا یکی از مهم ترین قسمت های آن است. در واقع طراحی یک ویلا با آب و هوا و موقعیت جغرافیایی آن ارتباط مستقیم دارد. زیرا ساخت ویلا در محیط خارجی و همسایگی آن بسیار تاثیرگذار است. طراحی مدرن ویلا بسیار متنوع است و پتانسیل بالایی برای خلاقیت طراح دارد. علاوه بر استفاده از اصول آرایشی، ترکیب رنگ ها و ظرافت صاحب ویلا نیز می تواند در طراحی آن بسیار تاثیرگذار باشد. متمایز کردن ابعاد و طراحی ویلا از سبک مدرن می تواند بسیار دشوارتر از طراحی یک ویلای دوبلکس کلاسیک باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، طراحی های مدرن برای ویلاها جذاب بوده و دست معماران در استفاده از تکنولوژی و علایق برای اجرای طرح های خود بسیار باز است.

طراحی باغ ویلا مدرن

باغ ویلاها در واقع ساختمان هایی هستند که در یک باغ یا مزرعه بزرگ (معمولا 2000 متر ارتفاع) حس عظمت و شکوه را به ارمغان می آورند. در دنیای مدرن، طراحی این ساختمان ها بر اساس آب و هوا و موقعیت جغرافیایی بسیار مهم است، زیرا رنگ و جنسیت علایق را تعیین می کند. همچنین در این نوع ساخت و ساز توجه به منافع بوم نیز بسیار حائز اهمیت است، زیرا برخی از مناطق دارای علایق خاص خود برای ساخت و ساز هستند. همچنین به نورپردازی عناصر مهم در طراحی باغ ویلا نیز توجه شده است.

اهمیت نمای مدرن

کار با نوع علاقه ساخت در طراحی طراحی ساختمان مدرن، موضوع بسیار مهمی برای طراحان و کارفرمایان ساختمان های مسکونی است. زیرا در نگاه اول نشان دهنده کاربری و هویت ساخت آن است. همچنین با طول مدت، زیبایی و هماهنگی با اصول زیبایی شهری مرتبط است.
امروزه با رشد و توسعه فناوری های جدید، منافع کیفیت و مقرون به صرفه بودن در طراحی ساختمان های مدرن وارد بازار ساخت و ساز شده است. در این حقیقت طراحان و کارفرمایان می توانند از دماسنج هایی مانند ترموستات بهره ببرند که به عنوان یک مولد حرارتی در نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود و مقاومت سازه را در برابر شرایط جوی و آب و هوایی تثبیت می کند.
استفاده از نقوش شیشه ای در طراحی ساختمان های مدرن باعث شده تا نمایشگر شیشه ای تنوع خاصی ایجاد کند، به عنوان مثال در اجرای الگوهای شیشه ای که شامل قاب شیشه ای، شیرهای کراتین، عنکبوت و دو روکش می شود بیشترین نور را دریافت خواهید کرد. و نور در ساختمان
تنوع رنگ و علایق جنسیتی که ثبات رنگ آن در طراحی ساختمان های مدرن حس گرما و صمیمیت را ایجاد می کند و حس سنتی خانه را القا می کند، در حالی که تنوع در جنسیت شستشو و نظافت آن را آسان می کند.
مقاومت در برابر سرما، گرما و صدا از دیگر ویژگی های قابل توجه در علایق مورد استفاده در طراحی ساختمان های مدرن است که امروزه بسیار مورد استقبال و استقبال صاحبان و طراحان ساختمان قرار گرفته است.