طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی آشپزحانه

آشپزخانه اصلی ترین فضای داخلی خانه است و اکثر اعضای خانواده از آن بازدید و استفاده می کنند. به عنوان یک فضا، اغلب دارای یک منطقه غذاخوری و احتمالاً یک اتاق ابزار و همچنین فضایی است که خانواده در آنجا ملاقات می کنند و دوستان در آن جمع می شوند. نقش های زیادی که آشپزخانه باید ایفا کند نیاز به انعطاف پذیری در عملکرد و روشنایی دارد که تنها با برنامه ریزی دقیق و دقیق می توان به آن دست یافت. چیدمان و طراحی آشپزخانه بر نحوه دسترسی و استفاده از فضا تأثیر می گذارد و ادغام مهم الزامات عملکردی برای ایجاد فضایی دلپذیر برای کار ضروری است. در این پست وبلاگ، نگاهی دقیق تر به طراحی داخلی آشپزخانه و همچنین برخی از بهترین کاربردهای عملی فضای آشپزخانه می اندازیم.

طراحی داخلی آشپزخانه: ملاحظات اولیه

قبل از بررسی چیدمان های مختلف طراحی فضاهای آشپزخانه، مهم است که ابتدا ملاحظات اصلی در مورد نحوه استفاده از آشپزخانه و توسط چه کسانی و همچنین اینکه آیا نیازهای خاصی برای فضا دارید را شناسایی کنید.

در حالی که این الزامات را در نظر می گیریم، اذعان به این نکته نیز مهم است که چیدمان اولیه آشپزخانه ممکن است به طور قابل توجهی بیشتر از ساکنین فعلی دوام بیاورد، و بنابراین طراحی نباید آنقدر فردی باشد که در سال های بعد بتواند ارزش ملک را کاهش دهد.

سوالاتی که باید قبل از طراحی فضای آشپزخانه در ذهن خود ایجاد کنید عبارتند از:

چند نفر به طور منظم از آشپزخانه استفاده خواهند کرد؟
آیا یک بار صبحانه برای ارائه یک منطقه ناهار خوری کمتر رسمی در نظر گرفته می شود؟
آیا طرح فشرده تر ترجیح داده می شود یا طرح باز ترجیح داده می شود؟
به چه مقدار فضای ذخیره سازی نیاز دارید؟ (این همچنین باعث می شود که چیدمان کلی، همانطور که در بالا ذکر شد، فشرده تر یا بازتر باشد)
عادات آشپزی شما چیست؟ اگر با غذاهای آشپز خود کاملاً ماجراجو هستید، ممکن است به فضای ذخیره‌سازی بیشتر و انواع مختلفی از ایستگاه‌های پخت نیاز داشته باشید – بخارپز برنج، ووک، جوجه‌گردان، گریل، تپانیاکی و غیره.

بهترین چیدمان آشپزخانه

هر چیدمان آشپزخانه توسط دو عامل تعیین می شود: اندازه و شکل فضا و قرارگیری مناطق کار در داخل اتاق. برای ایجاد یک محیط کاری موثر، طراحی اولیه آشپزخانه باید حول مثلث کار برنامه ریزی شود که ارتباط بین یخچال، سینک و اجاق گاز را به هم متصل می کند.

مثلث کار اصلی باید این دستورالعمل ها را دنبال کند:

در حالت ایده آل، هیچ ضلع مثلث نباید بزرگتر از 3 متر یا کمتر از 1.5 متر باشد. این ممکن است در آشپزخانه های کوچکتر چالش برانگیز باشد
مثلث نباید توسط ترافیک یا کابینت قطع شود
محیط مثلث نباید بیشتر از هشت متر و کمتر از چهار متر نباشد
با آشپزخانه هایی با اشکال و اندازه های مختلف، تصاویر زیر نشان می دهد که چگونه می توان مثلث اصلی آشپزخانه را اجرا کرد.

طرح بندی درون خطی:

اگرچه واقعا یک مثلث نیست، اما این چیدمان به خوبی کار می کند زیرا فضای پیشخوان زیادی بین هر دستگاه وجود دارد. اجاق های دیواری مجزا نیازی به داخل مثلث کار ندارند زیرا معمولاً به اندازه سینک، یخچال و اجاق گاز استفاده نمی شوند.

L شکل:

آشپزخانه L شکل یکی از محبوب ترین هاست. مثلث کار آن بدون وقفه با ترافیک است و فضای کافی برای لوازم خانگی وجود دارد. همچنین، با بلند کردن پایه “L” می توانید فضای ذخیره سازی و پیشخوان بیشتری ایجاد کنید. افزودن یک جزیره چیدمان ایده آل برای یک آشپزخانه خانواده باز است زیرا فضاها را به هم متصل می کند.

U شکل:

آشپزخانه U شکل از نظر بسیاری کارآمدترین چیدمان است که از سه طرف شما را احاطه کرده است. این باعث صرفه جویی در بسیاری از مراحل می شود، و اگر U به اندازه کافی بزرگ باشد، می توانید یک ایستگاه کاری جزیره ای در وسط اضافه کنید.

واحد جزیره:

چیدمان آشپزخانه واحد جزیره ای به اندازه بسیاری از چیدمان های رایج تر موثر و کارآمد نیست، اما فضای کافی برای کار روی میز را فراهم می کند. فاصله پیاده‌روی بین نقاط نیز می‌تواند طولانی‌تر از طرح‌بندی معمولی‌تر باشد، اما این بستگی به شکل جزیره دارد.

سبک های آشپزخانه:

خانه های معاصر، سنتی، روستایی، مزرعه، یا ترکیبی التقاطی. سبک شما هر چه باشد، طرح های آشپزخانه بسیار متنوع هستند و اکنون چه چیزی می توان آن را اجرا کرد، چه رنگی و چه از نظر مواد، با پوشش های ام دی اف و وینیل سال گذشته فاصله زیادی دارد.

سبک هنر و صنایع دستی:

«این خانه هنری و صنایع دستی زیبا که در سال 1887 ساخته شد، چشمگیر بود، سقف‌های بلند، اتاق‌های بزرگ بزرگ و زیبا پر از نور و پوشش‌های چوبی اصلی. صاحبان این مکان جدید را برای آشپزخانه پیدا کردند و مانند قدم زدن به یک رستوران بسیار خنک یا سالن غذاخوری مدرسه قدیمی بود. درهای بزرگ دوتایی و صندلی‌های باشگاهی چرمی برای استراحت در زیر نور آفتاب، یک میز ناهارخوری بلند لاغر با مجموعه‌ای از صندلی‌ها و نیمکت‌های مدرسه قدیمی فقط بخشی از این ویژگی بود. یک بانک متشکل از چهار عدد از کمدهای شربت خانه ما، روی دیوار پشتی نشسته است، آنها کمدهای عمیق و بزرگی هستند که دارای یک یخچال و فریزر تمام قد و دو انباری هستند، با این حال در این آشپزخانه آنها بی سر و صدا کم گفته و کاملاً متناسب بودند.

سبک شیکر :

این آشپزخانه ساده شیکر که در شهری زیبا در رودخانه تیمز در آکسفوردشایر واقع شده بود، بسیار آرام و آرام بود. دوره طولانی اجاق گاز شامل یک ماشین ظرفشویی، یک اجاق گاز جیوه ای بزرگ و ترکیبی از کشوهای تابه و کمدهای پایه باز و بسته بود که فضای زیادی را فراهم می کرد و در عین حال به این خانواده اجازه می داد مجموعه های دوست داشتنی ظروف و ظروف شیشه ای خود را به نمایش بگذارند. انتخاب میزهای کار کوارتز سفید براق، رنگ رنگ سفارشی و نرم و زیبا و سخت افزار بسیار دقیق بود و به حس بی عارضه و خنک این آشپزخانه شیکر اضافه شد.

سبک معاصر:

«آشپزخانه «سباستین کاکس» با سادگی کلاسیک و سهولتی که به نظر می رسد کاملاً در هر اتاقی قرار می گیرد، ما را به وجد می آورد. این آشپزخانه گالی در یک خانه شهری 4 طبقه گرجستانی با دقت بازسازی شده در مرکز لندن بسیار ساده، مرتب و مرتب بود و فقط کمی عجیب و غریب بود. کمدها واقعاً قابل توجه و در عین حال ظریف هستند، آنها محکم و به زیبایی در داخل و خارج ساخته شده اند، اما زیبایی برجسته در بافت راش انگلیسی نواری است. پنجره ارسی در انتهای اتاق به نور اجازه می داد تا آشپزخانه را پر کند و هم بافت چوب، هم سنگ مرمر صاف و هم درخشش های کوچک مس را برجسته کند.

طرح های آشپزخانه برای همه وجود دارد. چه چیزی سفارشی‌تر مانند آشپزخانه‌های «deVOL» که در اینجا معرفی شده‌اند، چیزی مقرون‌به‌صرفه‌تر، چیزی منحصربه‌فرد، ترکیبی متنوع‌تر یا چیزی کمی دی‌وی‌تر. با این حال، یک آشپزخانه جدید یک سرمایه گذاری بزرگ هم در زمان و هم در هزینه است، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که فضایی را ایجاد می کنید که هم کاربردی و هم از نظر زیبایی شناسی دلپذیر باشد. مطمئن شوید که از قبل به طور کامل تحقیق کرده اید، اما اجازه ندهید که مانع خلاقیت شما در طراحی آشپزخانه شود.