طراحی و اجرا دکوراسیون هتل

چرا طراحی داخلی هتل اهمیت دارد:
رقابت در صنعت هتل داری شدید است و هتل‌های بی‌نظیر برای برقراری ارتباط با مخاطبانی که به دنبال گزینه‌های هدفمندتری هستند، تلاش می‌کنند. مهمانان چه متوجه شوند یا نه، اتاقی را انتخاب می‌کنند که با زیبایی‌شناسی، آرزوها و دیدگاه‌هایشان در مورد اینکه یک هتل باید باشد مطابقت داشته باشد.

هتل شما باید چیزهای زیادی را با طراحی داخلی خود منتقل کند. یک فضای خوب طراحی شده می تواند:

انواع مهمان هایی را که می خواهید بارها و بارها ببینید را هدف قرار دهید
ویژگی ها و امکانات هتل خود را برجسته کنید
به شما کمک می کند تا از رقبا متمایز شوید
برنامه ریزان را تشویق کنید تا رویدادهای ملک شما را رزرو کنند
از جامعه محلی خود به رسمیت شناخته شوید
شعار برند خود را برسانید


10 نکته کلیدی برای طراحی هتل

 1. تمرکز طراحی داخلی خود را پیدا کنید.
  طراحی عالی سعی نمی کند همه چیز برای همه باشد. در عوض، تمرکز خود را با نگاه کردن به پایه های خود پیدا کنید. مخاطب اصلی شما کیست؟ آنها از ملک و برند شما چه می خواهند؟ چگونه می توانید وعده برند خود را به روشی بصری جذاب انجام دهید؟

هنگامی که تصمیم می گیرید همه چیز از تم و زیبایی شناسی کلی خود گرفته تا رنگ ها، مبلمان، آثار هنری، وسایل و موارد دیگر را انتخاب کنید، این تمرکز را در ذهن داشته باشید.

هتل د نل در پاریس جایگاه خود را در ایجاد فضایی «خانه دور از خانه» برای مهمانان خود پیدا کرده است. این امر در طراحی داخلی آن با وان های عمیق، شومینه ها و اثاثه یا لوازم داخلی ساده با کیفیت بالا و ملحفه منعکس شده است. مهمانان می توانند خیلی سریع اهداف و چشم انداز هتل را که در طراحی داخلی منعکس شده است ببینند و سپس می توانند اقامت خود را بر اساس آن چشم انداز انتخاب کنند.

 1. از روانشناسی برای انتخاب رنگ برای طراحی داخلی هتل خود استفاده کنید.
  روانشناسی نقش مهمی در انتخاب رنگ های مناسب برای طراحی داخلی هتل شما دارد. رنگ های سرد مانند آبی و سبز باعث ایجاد آرامش و آرامش می شوند و برای اتاق خواب و حمام به خوبی کار می کنند. لهجه‌های کوچک زرد می‌توانند مکالمه را تحریک کنند و می‌توانند در حوزه‌های تجاری یا گوشه‌های گفتگو استفاده شوند. رنگ بنفش به ویژه زمانی که با رنگ‌های خاکستری یا متالیک ترکیب شود، احساس پیچیدگی، تجمل و مجلل را به شما القا می‌کند.

اشباع و سایه نیز بخش های مهمی از روانشناسی رنگ ها هستند. به عنوان یک قاعده کلی، رنگ های روشن به عنوان رنگی مطبوع تلقی می شوند و اتاق ها را روشن تر و جادارتر می کنند. از سوی دیگر رنگ های تیره، پیچیدگی و صمیمیت را به شما القا می کنند. بنابراین یک لابی روشن و باز ممکن است با رنگ‌های روشن مانند طلایی و کرم فوق‌العاده به نظر برسد، در حالی که فضای صمیمی مانند میله ممکن است با رنگ‌های شرابی، بنفش و خاکستری بهتر به نظر برسد.

 1. مطابقت فرم با تابع.
  طراحی داخلی زیبای هتل هرگز نباید بیشتر از عملکرد باشد، به خصوص در اتاق های مهمان شما. اطمینان حاصل کنید که ویژگی های اتاق برای استفاده و درک آسان است. باید برای مهمانان جدید روشن باشد که چگونه از همه چیز استفاده کنند – از قلاب و کشو گرفته تا دستگیره درها، سوئیچ ها و شیرآلات. این ساده به نظر می رسد، اما اشتباه کردن آن به طرز شگفت انگیزی آسان است.

شما همچنین می خواهید شکل و عملکرد را در تمام فضاهای عمومی خود متعادل کنید. این شامل چند نکته کلیدی است:

اطمینان حاصل کنید که قسمت های نشیمن راحت و روشن هستند، از جمله نور بالای سر و چراغ های رومیزی در صورت لزوم.
لابی را برای رفت و آمد پیاده و در دسترس مهمانانی که مشکلات حرکتی دارند، باز نگه دارید.
کفپوش بادوام را برای مناطق پرتردد انتخاب کنید.
برای ناوبری آسان علائم مناسبی را در نظر بگیرید.
استفاده از هر فضا را با انتخاب های طراحی خود روشن کنید.
رنگ های مکمل را برای مناطق با کاربرد مختلط انتخاب کنید تا چیدمان های مختلف را در خود جای دهد.

 1. از موقعیت مکانی خود الهام بگیرید.
  مهمانان شما به دلیلی، خواه کسب و کار یا تفریح، از مکان شما دیدن کرده اند. با آوردن برخی نکات محلی به آنها احساس کنید که بخشی از جامعه محلی هستند. این می تواند به شکل عناصر معماری، مصالح ساختمانی، طرح های رنگی، سبک های دوره، یا حتی قطعات دکوری باشد که مستقیماً به مقصد اشاره دارد.
 1. اتاق های مهمان را با در نظر گرفتن آینده طراحی کنید.
  طراحی داخلی می تواند هزینه سرمایه ای هنگفتی باشد و ممکن است برای مدت طولانی فرصتی برای بازسازی اتاق مهمان خود نداشته باشید. با انتخاب تم ها و وسایلی که به خوبی پیر می شوند، طرح خود را ماندگار کنید.

شما می توانید با ساده نگه داشتن بخش های اصلی طراحی، طرح های اتاق خود را در آینده اثبات کنید. این شامل ملافه، دیوارها، کفپوش، وسایل حمام، و قطعات اصلی مبلمان است. از وسایل کوچکتر، وسایل متحرک و لوازم جانبی برای افزودن شخصیت و انعکاس روندهای فعلی استفاده کنید، هنگامی که روندها ادامه می یابد، فقط باید تغییرات کوچکی ایجاد کنید تا ظاهر کلی اتاق های خود را به روز کنید.

وقتی زمان یک راه اندازی بزرگ یا طراحی مجدد فرا می رسد، زمانی را اختصاص دهید تا متوجه شوید که مهمانان شما دقیقاً چه چیزی از طراحی جدید می خواهند. ماریوت با آزمایشگاه نوآوری خود، مدلی از یک اتاق هتل واقعی که مدیران، طراحان و گروه‌های متمرکز می‌توانند همه آن را ببینند، تجربه کنند و درباره آن بازخورد بدهند، این را به سطح بعدی ارتقا می‌دهد. حتی اگر منابعی برای یک ماکت حضوری ندارید، با نشان دادن تصاویری از عناصر طراحی پیشنهادی به مهمانان، کارکنان و دیگران، بازخورد دریافت کنید تا ببینید آنها چه فکر می کنند.

 1. مناطقی را برای برجسته کردن هنر محلی پیدا کنید.
  یک هتل زمانی می تواند سطوح جدیدی از موفقیت را پیدا کند که با جامعه ارتباط برقرار کند. در نظر بگیرید که آیا فضاهایی برای برجسته کردن هنر و هنرمندان محلی در ملک شما وجود دارد یا خیر. این به مهمانان شما فرصتی می دهد تا فرهنگ مکان شما را بیشتر ببینند، پیوند قوی با هنرمندان و مشاغل محلی ایجاد می کند و می تواند طراحی داخلی هتل شما را به طور قابل توجهی تقویت کند.

مناطقی که به ویژه برای آثار هنری مناسب هستند عبارتند از لابی، قسمت های غذاخوری، اتاق مهمان، و فضاهای انتقالی مانند راهروها. اگر ایده یک مجموعه دائما در حال تغییر را دوست دارید، حتی می توانید قطعات را برای فروش به مهمانان ارائه دهید.

با محیط اطراف خود ترکیب شوید.
بیشتر و بیشتر هتل ها در حال طراحی فضاهایی هستند که به روشی مکمل با محیط اطراف خود ترکیب می شوند. این را می توان از طریق پنجره ها و درهای بزرگی که فضاهای داخلی و خارجی را با هم ادغام می کنند، لابی های فضای باز، ویژگی های طبیعی که از مناظر اطراف تقلید می کنند، و لمس های معماری که تداعی کننده سایر نقاط شهر است، انجام می شود. راه های خلاقانه زیادی برای استفاده از محیط هتل برای الهام گرفتن وجود دارد.

 1. به نورپردازی خود توجه کنید.
  نورپردازی هتل، عنصری که اغلب نادیده گرفته می‌شود، پیامدهای عملی و زیبایی شناختی برای مهمانان و کارکنان دارد. نور مناسب باعث می شود مهمانان احساس آرامش، شادابی و طراوت کنند. نورپردازی اشتباه می تواند استرس را افزایش دهد، بدون اینکه مهمانان واقعاً دلیل آن را بدانند. این شبیه به روانشناسی رنگ است که در بالا توضیح داده شد و نقش بسیار زیادی در طراحی داخلی هتل ایفا می کند.
 1. انتقال را فراموش نکنید.
  در حالی که آنها برای طراحی داخلی پر زرق و برق نیستند، انتقال در سراسر فضای شما برای درست شدن مهم است. وقتی مهمانان از فضای بیرونی شما به لابی، یا لابی به آسانسور یا راهرو به اتاق‌های خود می‌روند، باید احساس کنند که این انتقال منطقی است و آنها را برای اتفاقات بعدی آماده می‌کند.

در هر منطقه انتقالی که میهمانان پتانسیل گم شدن را دارند، مانند بانک آسانسور، سازه های پارکینگ، امکانات رفاهی مشترک و راهروها، علائم واضح باید در اولویت قرار گیرد. نورپردازی انتقالی می تواند مهمانان را تشویق کند که در جهت درست حرکت کنند و آنها را به رستوران، اسپا یا فروشگاه هدیه شما بکشاند.

 1. از متخصصان در طراحی داخلی کمک بگیرید.
  شرکت مهماری تبریز مدرن آماده اراده خدمات طراحی هتل می باشد