طراحی و اجرا دکوراسیون کافی شاپ

رشد کافی‌شاپ‌ها در خیابان‌های بزرگ ادامه می‌یابد، همانطور که رشد مکالمات درباره چای و قهوه در محل کار به‌عنوان بخشی اساسی از زندگی کاری ما ادامه دارد، بنابراین اغلب اگر ما می خواهیم به صورت اجتماعی ارتباط برقرار کنیم یا به صورت غیررسمی (در زندگی حرفه ای خود) ملاقات کنیم، ما یک قهوه را پیشنهاد می کنیم. این یک دعوت جهانی برای یک ملاقات غیررسمی است.

به‌عنوان طراح کافی‌شاپ و محل کار، مرزهای مبهم این فضاها را بررسی کرده‌ایم و معتقدیم که طراحی کافی‌شاپ نقش مهمی دارد.

یک مطالعه در سال 2018 توسط مرکز تحقیقات اقتصاد و بازرگانی انجام شد که در تلگراف نشان داده شد که بریتانیایی‌ها اکنون 95 میلیون قهوه در روز می‌نوشند. تنها در 10 سال گذشته 25 میلیون افزایش داشته است. اگر بخواهیم آن را توضیح دهیم، متوسط ​​انگلیسی ها در طول عمر خود 15600 پوند در کافی شاپ ها خرج می کنند.

در حال حاضر یک زمین بازی اجتماعی اساسی، کافی شاپ در طول قرن گذشته همراه با رشد مصرف قهوه برای برآوردن نیاز اجتماعی به فضاهای خارج از حوزه اداری یا خانه تکامل یافته است.

چیزی که زمانی با بازدید از یک میخانه محلی ارضا می شد، اکنون از یک آبجو عصرانه به یک قهوه بعد از ظهر تبدیل شده است و نشان دهنده تغییر در آنچه بریتانیا به عنوان “محل سوم” می بیند. با توجه به اینکه فضای اول خانه و فضای دوم محیط کار ما است، نظریه پرداز ری اولدنبرگ در سال 1989 در مورد اهمیت اجتماعی “محل سوم” نوشت که خانه ای دور از خانه را فراهم می کند و به عنوان یک زمین خنثی عمل می کند و موقعیت اجتماعی و فردگرایی را یکسان می کند. برای گرد هم آوردن جامعه ای که اکنون کافی شاپ ها کاملاً در آن جای می گیرند.

از آنجایی که مصرف کنندگان از دارایی های مادی به نفع پیشنهادات مبتنی بر تجربه اجتناب می کنند، کافی شاپ ها با تبدیل شدن به مقاصد محبوب برای کار، معاشرت و راحتی، از این تغییر فرهنگی بهره برده اند. این صنعت با ارائه تجربیات درون فروشگاهی مانند مزه کردن، تئاتر باریستا و برشته کردن درون خانه، یک پیشنهاد فرهنگی منحصر به فرد و بسیار جذاب (سمپوزیوم قهوه اروپا) ایجاد کرده است. آنها اکنون مشتریان را ترغیب می‌کنند تا بیشتر در صندلی‌های خود بمانند و نیاز اجتماعی مهمی را که در کنار محصولشان ارائه می‌دهند، ارائه می‌کنند، غذا و Wi-Fi را برای تشویق اقامت طولانی‌تر، درک می‌کنند.

پس چرا مهم است که طراحی داخلی یک فضا در رابطه با قهوه ای که می نوشید چگونه به نظر می رسد؟

برای ما، فضای داخلی نقش مهمی در احساس مشتری در حین لذت بردن از قهوه دارد و برای کسب و کار این طراحی می تواند بر عملیات، جذب مشتریان و وفاداری به برند تاثیر بگذارد.

طراحی داخلی به طور ضروری در جهت تجربه مشتری کار می کند. برندی که مشتریان با آن ارتباط برقرار می کنند، احساسی است که از لذت بردن از قهوه خود در فضای فیزیکی سلب می کنند. فضا به عوامل گسترده تری کمک می کند که ما بر اساس آنها انتخاب های خود را انجام می دهیم، مانند اخلاق، سلیقه شخصی، علائم، بسته بندی و حضور دیجیتال.

نحوه چیدمان، مبله، روشنایی و تزئینات فضا بر تجربه مشتری تأثیر می گذارد – ما به عنوان انسان به طور مستقیم به سطوح نور، سطوح نویز، رنگ و مواد پاسخ می دهیم. به همین دلیل طراحان می توانند فضاهایی را شکل دهند که طنین انداز شده و در سطح شهودی با مشتریان ارتباط برقرار کنند.

تأثیر یک فضای داخلی خوب در نظر گرفته شده به تجربه کلی یک برند می افزاید. ممکن است در حین ورود به فضای گرم بنشینید، تئاتر بار برانگیخته شوید، با موادی که شما را احاطه کرده اند احساس هماهنگی کنید.

آنچه شما احساس می کنید به خلاصه توافق شده با مشتری و کارهای انجام شده بستگی دارد. ما طرح‌های خود را شکل می‌دهیم تا رفتارها را تشویق کنیم، بر جریان افراد در صف تأثیر بگذاریم، نمایش‌های خرده‌فروشی را تبلیغ کنیم، مردم را به سرعت وارد و خارج کنیم یا آنها را تشویق کنیم که بیشتر درنگ کنند و خاموش شوند.

پاسخ به هر فضای داخلی مانند هر شکل هنری است – ذهنی. به همین دلیل لذت زمانی رخ می دهد که فضای داخلی ایجاد کنید که با مردم ارتباط برقرار کند و فضا به ایجاد یک تجارت کمک کند. فرآیند ما تعامل با مشاغلی است که می‌خواهند طراحی بر تجربه مشتری آنها تأثیر بگذارد و فضاهایی را شکل دهد که در آن اتفاقات خوبی رخ می‌دهد.

بنابراین دفعه بعد که در کافی شاپ توقف کردید، لحظه ای به اطراف نگاه کنید. به نحوه تعامل افراد در فضا و احساسی که از طریق فرم، چیدمان، مادیات و مبلمان مشترک است، توجه کنید. زیرا آن احساس عمدا شکل گرفته و هدایت شده است. ما به عنوان انسان به فضا واکنش عاطفی داریم و محیط های مختلف به صورت جداگانه با ما صحبت می کنند.